top of page

Porady weselne :)

Muzyka

 

Wesele to Wasza impreza, zagrajmy więc tak, jak Wam w duszy gra. Pomyślcie o swoich ulubionych piosenkach, które chcielibyście usłyszeć. Jeśli jednak Wasza ulubiona muzyka jest mało imprezowa, niech pojawi się w czasie np. obiadu lub przerwy na kawę.  Poczujcie się jak na swojej imprezie!

 

Mimo wszystko warto pamiętać też o gościach, o tym, że są w różnym wieku i mają różne preferencje muzyczne. Tu z pomocą przyjdę Wam ja. Doświadczenie podpowie mi co im zagrać, by bawili się jak najlepiej.

 

Bywają też sytuacje, że jakiś gatunek muzyczny zupełnie chcielibyście pominąć. I ja to rozumiem. Wykreślimy go wtedy z repertuaru dnia :)

Motyw przewodni

 

Macie ulubiony film, kochacie podróże, a może łączy Was inna wspólna pasja? Pokażcie to Waszym gościom. Ulubione motywy filmowe można wykorzystać do oprawy muzycznej głównych punktów wesela - wjazdu tortu lub Waszego wejścia na salę. Stoliki można nazwać tytułami Waszych ulubionych książek, a salę przystroić zdjęciami z Waszych podróży. Pracowałem już na weselach inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami, Władcą Pierścieni, wakacyjnymi wspomnieniami... Dajcie się ponieść fantazji, nie bójcie się łamać schematy. Pokażcie siebie innym. Warto!

Pierwszy taniec

 

Bywa, że pierwszy taniec jest dla Par najbardziej stresującym momentem całego dnia. Zacznę więc od stwierdzenia: Nie ma się czego bać! Wybierzcie piosenkę, którą czujecie. Jeśli tańczycie jak zawodowcy - zaszalejcie, jeśli nie - wybierzcie piosenkę romantyczną, przytulcie się do siebie i cieszcie chwilą. Pamiętajcie, że pierwszy taniec to także moment, by fotograf zrobił Wam to jedyne i niepowtarzalne zdjęcie. Ale spokojnie, nie musicie tańczyć długich minut. Wiele razy spotykam się z prośbami par, by po około 2 minutach na parkiet zaprosić pozostałych gości. Pewna para zrobiła jeszcze inaczej. Usiedli na krzesełkach, a do pierwszego tańca poprosili wszystkich pozostałych. Wyszło świetnie. Czasami zdarza się i tak, że chcielibyśmy w pierwszym tańcu zawrzeć kilka naszych muzycznych inspiracji. Nie ma sprawy, zróbmy mix kilku piosenek i zaskoczmy gości. Do dziś pamiętam brawa gdy para tańcząc do utworu grupy Metallica płynnie przeszła do rytmów latino i wciągnęła na parkiet wszystkich bez wyjątku. Innym razem zostałem poproszony o zagranie obciachowego numeru, który miał tylko zaintrygować gości. Para ostatecznie zeszła z parkietu (udając niezadowolenie z wyboru piosenki) i zaczęła grać pierwszy taniec na żywo - na perkusji i gitarze. Do pierwszego tańca potrzeba więc odrobiny wyluzowania i spontanu. Osobiście uważam, że pierwszy taniec jest fajną tradycją - to przecież od niego rozpoczynamy taneczną część przyjęcia weselnego. A dla Dj'a nie ma nic ważniejszego, niż dobry start z roztańczoną parą i gośćmi.

 

Zabawy

 

To nie obowiązek. Możemy je zrobić, ale jeśli nie macie na nie ochoty możemy ograniczyć je do absolutnego minimum. Z doświadczenia wiem jednak, że dwie, trzy zabawy potrafią zintegrować gości i rozgrzać parkiet do czerwoności. Mam w ofercie kilka pewniaków, które znajdą zwolenników wśród gości w każdym wieku.

O szczegółach zabaw porozmawiajmy podczas spotkania :)

 

Oczepiny

 

Nie muszą być obciachowe. I na pewno nie będą! Nie proponuję żadnych zabaw sprośnych i żenujących. Wszystko ma być utrzymane na wysokim poziomie, z odrobiną humoru. Test zgodności, zawsze się sprawdza, o ile pytania trzymają poziom. Wybór nowej pary wieczoru też nie musi być oczekiwaniem na najgorsze. Nie będę krzyczał "gorzko" a zaproponuję stworzenie drużyn do wybranej wcześniej zabawy. Będzie miło i sympatycznie.

----------------------

Powyższe porady tylko kilka spostrzeżeń z mojej wieloletniej działalności jako Dj weselny. Każdy rok to nowe doświadczenia i nowe pomysły. Zbieram je dla Was pracując w tak fantastycznych miejscach jak:

- Przyborowo 11,

- Ceglarnia / Jarosławki,

- Ranczo w Dolinie / Dąbrówka Kościelna,

- Weranda Home / Sławica,

- Platinum Palace & Residence / Poznań

- Winnica / Sławica,

- Młyńska 12 / Poznań,

- Puro / Poznań,

- Pałac Wąsowo,

- Pałac Szczepowice,

- Folwark Wąsowo,

- Gościniec Siedem Drzew / Biskupice,

- Górecznik / Ostrów Wielkopolski

- Winny Dworek / Zielona Góra

- Dwór Kolesin 

i wielu innych...

bottom of page